Ημέρες & ώρες

Χωρητικότητα

25 άτομα

IMG_5059

Στο Aylon Lyceum παρέχονται ξεναγήσεις για μαθητές και μαθήτριες δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην έκθεση “Δημοκρατία και Ευδαιμονία” και ειδικά σχεδιασμένα εκπαιδευτικά προγράμματα για σχολικές ομάδες Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού στην έκθεση “Το δίλημμα του δαχτυλιδιού”.

Η είσοδος σχολικών ομάδων στις εκθέσεις θα είναι δωρεάν από 14 Νοεμβρίου 2023 έως 30 Απριλίου 2024.

Για τον προγραμματισμό σχολικών επισκέψεων είναι απαραίτητη η συμπλήρωση της φόρμας εκδήλωσης ενδιαφέροντος που θα βρείτε παρακάτω.

Προσοχή: Για την είσοδο των ομάδων στον χώρο θα πρέπει να προσκομίσετε την επιβεβαιωμένη κράτηση.

Για την προστασία των εκθεμάτων παρακαλείστε να έχετε υπόψη τα εξής:

• Απαγορεύεται η κατανάλωση φαγητού ή ποτού στον εκθεσιακό χώρο
  • Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει να ακολουθούν τις υποδείξεις των ξεναγών για τη διάδραση με τα εκθέματα.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ